Nasze Imprezy
Popularne Artykuły
OGŁOSZENIE O NABORZE WNIOSKÓW
I/2023
Rybacka Lokalna Grupa Działania „Pojezierze Bytowskie” ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie operacji w ramach Przedsięwzięcia 2.1.1
Działania na rzecz ochrony, poprawy i odnowy środowiska i jego elementów w tym: restytucja cennych przyrodniczo gatunków, czynna ochrona przyrody ze szczególnym uwzględnieniem ochrony rzek i jezior, przeciwdziałanie kłusownictwu wodnemu
lub podejmowanie działań na rzecz ograniczenia negatywnych skutków zmian klimatycznych, tworzenie i rozwijanie instalacji odnawialnych źródeł energii w rozumieniu przepisów o odnawialnych źródłach energii.
Zakres tematyczny:
Lokalna Strategia Rozwoju Rybackiej Lokalnej Grupy Działania „Pojezierze Bytowskie”
Cel ogólny 2. Zrównoważony rozwój infrastruktury na terenie LGD oraz wsparcie działań prośrodowiskowych
Cel szczegółowy 2.1. Ochrona, poprawa i odnowa stanu środowiska przyrodniczego, w tym operacje na rzecz łagodzenia zmian klimatu
Przedsięwzięcie 2.1.1. Działania na rzecz ochrony, poprawy i odnowy środowiska i jego elementów w tym: restytucja cennych przyrodniczo gatunków, czynna ochrona przyrody ze szczególnym uwzględnieniem ochrony rzek i jezior, przeciwdziałanie kłusownictwu wodnemu lub podejmowanie działań na rzecz ograniczenia negatywnych skutków zmian klimatycznych, tworzenie i rozwijanie instalacji odnawialnych źródeł energii, w rozumieniu przepisów o odnawialnych źródłach energii w ramach zakresu/ów o których mowa w § 6 p.1 lit. a, c, e Rozporządzenia Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej z dnia 27 lipca 2018 r. zmieniającego Rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania, wypłaty i zwrotu pomocy finansowej na realizację operacji w ramach działań wsparcie przygotowawcze i realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność, w tym koszty bieżące i aktywizacja, objętych Priorytetem 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, zawartym w Programie Operacyjnym „Rybactwo i Morze”: wspieranie atutów środowiska wodnego na obszarach rybackich i obszarach akwakultury przez przeciwdziałanie kłusownictwu lub odtwarzanie pierwotnego stanu środowiska wodnego przez renaturyzację zbiorników wodnych i terenów przyległych do tych zbiorników, w przypadku jego zniszczenia w wyniku procesu eutrofizacji wód publicznych, lub podejmowanie działań na rzecz ograniczenia negatywnych skutków zmian klimatycznych, tworzenie i rozwijanie instalacji odnawialnych źródeł energii, w rozumieniu przepisów o odnawialnych źródłach energii.. (Dz.U. 2018 poz. 1053)
Przedsięwzięcie przyczynia się do realizacji wskaźnika/-ów:
(Wnioskodawca musi osiągnąć co najmniej jeden wskaźnik produktu oraz co najmniej jeden wskaźnik rezultatu):
Wskaźniki rezultatu:
Liczba uczestników akcji dot. świadomości ekologicznej;
lub
Wzrost świadomości ekologicznej mieszkańców.
lub
Utworzenie jednego miejsca pracy.
lub
Utworzenie 2 i więcej miejsc pracy.
oraz
Wskaźniki produktu:
Liczba zamontowanych odnawialnych źródeł energii na obiektach użyteczności publicznej
Uprawnieni Wnioskodawcy: przedsiębiorstwa, osoby fizyczne, NGO, jednostki sektora finansów publicznych
Termin i miejsce składania wniosków:
Wnioski należy składać w terminie od 28 lutego 2023 r. do 14 marca 2023 r. w dni robocze od poniedziałku do piątku, w godz. 7.00-15.00 w Biurze Rybackiej Lokalnej Grupy Działania „Pojezierze Bytowskie”, Łupawsko 12, 77-116 Czarna Dąbrówka. Ostateczny termin składania wniosków upływa 14 marca 2023 roku o godz. 15.00. Wnioski, które wpłyną po tym terminie, nie będą rozpatrywane.
Tryb składania wniosków:
Wnioski należy składać w 2 egzemplarzach w wersji papierowej ze wszystkimi załącznikami oraz w 1. egzemplarzu w wersji elektronicznej zawierającej wniosek i wszystkie wymagane załączniki.
Wnioski należy składać osobiście lub przez umocowanego pełnomocnika.
Wnioski powinny być wypełnione na formularzach zgodnych ze wzorem wniosku o dofinansowanie zawartym w informacji o możliwości składania wniosków.
Limit środków dostępnych w konkursie: 368 856,19,00 zł
Maksymalna kwota dofinansowania: 300.000,00 zł na jednego wnioskodawcę.
Intensywność wsparcia: do 50% kosztów kwalifikowalnych, a w przypadku, gdy wnioskodawca spełnia warunki określone w art. 95 ust. 3 lit. b Rozporządzenia nr 508/2014, do 85% tych kosztów.
Maksymalny czas realizacji projektu: 18 miesięcy.
Forma wsparcia: dofinansowanie.
Zaliczka: w ramach konkursów możliwe jest ubieganie się o zaliczkę. Szczegółowe zasady określa Rozporządzenie Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej z dnia 28 lutego 2018 r. w sprawie warunków i trybu udzielania i rozliczania zaliczek oraz zakresu i terminów składania wniosków o płatność w ramach programu finansowanego z udziałem środków Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego (Dz.U. 2018 poz. 458)
Warunki otrzymania wsparcia: do otrzymania wsparcia kwalifikuje się wnioskodawca, który:
- Złożył wniosek w miejscu i terminie wskazanym w ogłoszeniu.
- Wniosek jest zgodny z zakresem tematycznym, który został wskazany w ogłoszeniu o naborze.
- Wniosek wykazuje zgodność kryteriami zgodności operacji zawartymi w Lokalnej Strategii Rozwoju.
- Operacja jest zgodna z Programem Operacyjnym Rybactwo i Morze 2014-2020 - Operacja przyczyni się do osiągnięcia celu: Wspieranie atutów środowiska wodnego na obszarach rybackich i obszarach akwakultury przez przeciwdziałanie kłusownictwu lub odtwarzanie pierwotnego stanu środowiska wodnego przez renaturyzację zbiorników wodnych i terenów przyległych do tych zbiorników, w przypadku jego zniszczenia w wyniku procesu eutrofizacji wód publicznych, lub podejmowanie działań na rzecz ograniczenia negatywnych skutków zmian klimatycznych, tworzenie i rozwijanie instalacji odnawialnych źródeł energii, w rozumieniu przepisów o odnawialnych źródłach energii Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze 2014-2020.
- Lokalizacja operacji znajduje się na obszarze gmin objętych LSR (z wyłączeniem projektów promocyjnych i edukacyjnych): Borzytuchom, Bytów, Czarna Dąbrówka, Dębnica Kaszubska, Kołczygłowy, Miastko, Parchowo, Potęgowo, Studzienice, Trzebielino, Tuchomie.
- Operacja kwalifikująca się do uzyskania wsparcia w ramach Przedsięwzięcia 2.1.1.Działaniana rzecz ochrony, poprawy i odnowy środowiska i jego elementów w tym: restytucja cennych przyrodniczo gatunków, czynna ochrona przyrody ze szczególnym uwzględnieniem ochrony rzek i jezior, przeciwdziałanie kłusownictwu wodnemu lub podejmowanie działań na rzecz ograniczenia negatywnych skutków zmian klimatycznych, tworzenie i rozwijanie instalacji odnawialnych źródeł energii, w rozumieniu przepisów o odnawialnych źródłach energii; uprawniony jest wnioskodawca: przedsiębiorstwa, osoby fizyczne, NGO, jednostki sektora finansów publicznych
- Wnioskowana kwota pomocy na realizację operacji mieści się w limicie środków finansowych na jednego wnioskodawcę, który w ramach realizacji Programu wynosi 300 000 zł na jednego wnioskodawcę w okresie realizacji Programu.
- Wniosek osiągnął minimalny próg punktowy, aby projekt mógł być rozpatrywany, tj. uzyskał minimum 30% maksymalnej liczby możliwych do uzyskania punktów pod kątem lokalnych kryteriów wyboru (tj. 15 pkt.).
- Realizacja operacji przyczyni się do realizacji celów ogólnych i szczegółowych LSR, przez osiąganie zaplanowanych dla danego zakresu wsparcia wskaźników.
- Podmiot ubiegający się o wsparcie spełnia warunki w zakresie określonym w § 6 p. 2 Rozporządzenia Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej z dnia 27 lipca 2018 r. zmieniającego Rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania, wypłaty i zwrotu pomocy finansowej na realizację operacji w ramach działań wsparcie przygotowawcze i realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność, w tym koszty bieżące i aktywizacja, objętych Priorytetem 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, zawartym w Programie Operacyjnym „Rybactwo i Morze”
- Wnioskodawca złożył wszystkie obligatoryjne dokumenty zgodnie z „Wykazem dokumentów umożliwiających dokonanie oceny i wyboru operacji przez RLGD, które należy dołączyć do wniosku o dofinansowanie.
Dokumenty do pobrania PO RYBY 2014-2020
PRIORYTET 4: Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej
Priorytet 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, w zakresie działania 4.2 realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność, z wyłączeniem projektów grantowych
Aktualne dokumenty, ważne od 13 lipca 2023 r. – link:
https://dprow.pomorskie.eu/po-ryby-2014-2020/dokumenty-do-pobrania/
Miejsce udostępnienia:
Szczegółowe informacje o zasadach przygotowania i składania wniosków, Lokalna Strategia Rozwoju, dokumenty programowe, formularz wniosku o dofinansowanie, formularz wniosku o płatność, umowa oraz instrukcje wypełniania znajdują się w siedzibie Rybackiej Lokalnej Grupy Działania „Pojezierze Bytowskie”, Łupawsko 12, 77-116 Czarna Dąbrówka, na stronie www.rlgd-pb.pl oraz poniżej:
Niezbędne dokumenty:
- Biznes Plan uproszczony
- Oświadczenie małżonka Beneficjenta
- Oświadczenie współwłaściciela
- Dane kontaktowe do wezwania
- Instrukcja wypełniania wniosku o dofinasowanie
- Karta oceny operacji LKW przedsięwzięcie 2.1.1
- Karta oceny zgodności operacji z LSR przedsięwzięcie 2.1.1
- Opis operacji przedsięwzięcie 2.1.1
- Oświadczenie o niezakończeniu operacji
- Oświadczenie o równości i niedyskryminacji
- Wniosek o dofinansowanie
- Wykaz dokumentów które należy dołączyć do wniosku o dofinansowanie
- Oświadczenie o kwalifikowalności podatku
-