Najnowsze Wiadomości :
: Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych, przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród : W sobotę, 23 marca 2024 roku w godzinach 10:00-17:00 odbędzie się Jarmark Wielkanocny w kaszubskiej odsłonie pn. Jastrowi môltёch. : Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Słupsku wraz Centrum Inicjatyw Obywatelskich zaprasza na spotkanie online poświęcone konkursowi "Nowy AKUMULA : Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Słupsku zaprasza na bezpłatne webinarium poświęcone uzyskaniu wsparcia na rozpoczęcie działalności gospodarcz : Szanowni Państwo w związku z przeprowadzaniem przez RLGD PB na początku każdego roku ewaluacji wewnętrznej z realizacji strategii rozwoju lokalnego kierowanego : Z przyjemnością informujemy, że z dniem 1 lutego 2024 r. Agencja Rozwoju Pomorza S.A. podjęła realizację bezpłatnych usług w ramach Lokalnego Punktu Informacyjn : W wtorek 30 stycznia br. obyło się drugie spotkanie diagnostyczno-konsultacyjne z przedstawicielami sektora rybackiego, wędkarzami oraz przedstawicielami miaste : Jest nam miło poinformować Państwa, że we wtorek 30 stycznia br. obędzie się kolejne spotkanie diagnostyczno-konsultacyjne ”on-line” z przedstawicielami sektora : W dniu dzisiejszym tj. 29 grudnia br. odbyło się ostanie w tym roku posiedzenie Zarządu. W trakcie obrad podsumowano bieżący rok, także całą perspektywę wdrażan : Najserdeczniejsze życzenia szczęśliwych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności i sukcesów w nadchodzącym roku wraz z podziękowaniem za d

Nasze Imprezy

Uroczyste Spotkanie ...
W dniu 15 grudnia Starostwo Powiatowe w Bytowie wraz z ...
Read more
Wiosenne porządki i ...
Stało się już tradycją, wzorem roku ubiegłego ...
Read more
Spinningowe Zawody ...
Rybacka Lokalna Grupa Działania „Pojezierze Bytowskie" była ...
Read more

Wybrane Projekty

Przywrócenie ...
Projekt zakłada rewaloryzację średniowiecznego zamku w ...
Read more
Adaptacja mieszkania na ...
Reorientacja działalności gospodarczej oraz dywersyfikacji ...
Read more
Stworzenie koła ...
Celem projektu jest Stworzenie koła ekologiczno – ...
Read more

Na wstępie posiedzenia Prezes Roman Ramion podziękował wszystkim uczestnikom pikniku integracyjnego i wspólnego sprzątania naszej siedziby za przybycie i wspaniałą atmosferę.

Prezes stwierdził, że było nas zapewne dwa razy więcej, niż w roku ubiegłym i już zaprasza na kolejne spotkanie w roku 2024, a może wcześniej😊.

Nasza przyszłość jest równie ważną, więc w kolejnych punktach posiedzenia dyskutowano przede wszystkim o zakresie działań związanych z wydatkowaniem kosztów bieżących i przeprowadzeniu postępowania ofertowego w celu wyłonienia wykonawcy LSR na nowy okres programowania 2021-2027 (po podpisaniu umowy na wydatkowanie kosztów bieżących i aktywizacji na rok 2023 r.) oraz analizie realizacji LSR w nowej perspektywie wdrażania Europejskiego Funduszu Morskiego, Rybackiego i Akwakultury (Fundusze Europejskie dla Rybactwa 2021-2027) na podstawie materiałów zaprezentowanych na dwudniowym spotkaniu LGR w MRiRW w dniach 17-18.04.2023 r.

Przypomnijmy w dniach 17-18 kwietnia br. uczestniczyliśmy w spotkaniu zorganizowanym przez Departament Rybołówstwa dla Lokalnych Grup Rybackich w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Rybacką Lokalną Grupę Działania Pojezierze Bytowskie reprezentowali Prezes Roman Ramion i Dyrektor biura Tomasz Krauze.

Spotkanie dotyczyło planowanej realizacji Priorytetu 3. Sprzyjanie zrównoważonej niebieskiej gospodarce na obszarach przybrzeżnych, wyspiarskich, śródlądowych oraz wspieranie rozwoju społeczności rybackich i sektora akwakultury Programu Fundusze Europejskie dla Rybactwa 2021-2027.

Priorytet ten dedykowany jest wdrażaniu Lokalnych Strategii Rozwoju w nowym okresie programowania przez Lokalne Grupy Rybackie. Strategie jako jednofunduszowe finansowane będą z Europejskiego Funduszu Morskiego, Rybackiego i Akwakultury.

Z przekazanych informacji wynika, że w nowym okresie programowania zakłada się funkcjonowanie 17 LGR. Budżet na ten okres zatwierdzony przez Komisję Europejską będzie wynosił 67 mln. euro.

Planowane jest ogłoszenie naboru i wybór strategii do końca bieżącego roku. Strategie wraz wnioskami składane będą w MRiRW, a obsługę bezpośrednią LGR po wyborze strategii przejmie Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Szczegóły spotkania w załączonych prezentacjach.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież