Najnowsze Wiadomości :
: Rybacka Lokalna Grupa Działania „Pojezierze Bytowskie” ogłasza nabór wniosków o refundację ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego kosztów wyposażenia lub : W tym roku miasto Bytów obchodzi swoje 674. urodziny. Z tej okazji Burmistrz Bytowa zaprasza do udziału w pieszych wycieczkach krajoznawczych z przewodnikiem. : Rybacka Lokalna Grupa Działania "Pojezierze Bytowskie" informuje, że w dniach od 10 lipca 2020 roku do 04 września 2020 roku będzie można składać wnioski o dofi : Rusza krajobrazowy konkurs fotograficzny „Pomorskie w kadrze” Od początku lipca do 20 września 2020 r. można zgłaszać swoje zdjęcia prezentujące pomorskie krajo : 30 milionów dotacji dla pomorskich mikro i małych firm z branży czasu wolnego na niwelowanie negatywnych skutków epidemii COVID-19 – rusza specjalny konkurs. : Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu stworzył „Pomorski e-bazarek” - stronę internetową, która umożliwia sprzedaż lokalnych produktów i usług bez udz :  W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo nas wszystkich z uwagi na dalsze zagrożenie możliwością zaradzenia się wirusem COVID-19 w miarę możliwości prosimy o wcześn : W związku z zaistniałą sytuacją zagrożenia rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19 (koronawirus) i koniecznością podejmowania działań zapobiegawczych oraz w tro : W związku z koniecznością podejmowania działań zapobiegających  rozprzestrzenianiu się koronawirusa informujemy, że od dnia 16.03.2020 do odwołania wprowadzamy :  Ze względu nie nieprzewidzianą awarię prądu w budynku, w którym mieści się Rybacka Lokalna Grupa Działania – Pojezierze Bytowskie, mogą występować problemy z ł

Nasze Imprezy

10-lecie Stowarzyszenia ...
W październiku 2019 roku mija 10 lat od założenia naszego ...
Read more
IV Ogólnopolska ...
W dniach 25-27 września 2019 r. odbyła się IV Ogólnopolska ...
Read more
Zawody wędkarskie o ...
W dniu 16.09.2018 r. nad Jeziorem Trzebielińskim odbyły się ...
Read more

Wybrane Projekty

Przywrócenie ...
Projekt zakłada rewaloryzację średniowiecznego zamku w ...
Read more
Adaptacja mieszkania na ...
Reorientacja działalności gospodarczej oraz dywersyfikacji ...
Read more
Stworzenie koła ...
Celem projektu jest Stworzenie koła ekologiczno – ...
Read more

W tym roku miasto Bytów obchodzi swoje 674. urodziny. Z tej okazji Burmistrz Bytowa zaprasza do udziału w pieszych wycieczkach krajoznawczych z przewodnikiem.

W dniach 10-12 lipca będzie można odkryć trzy spośród ośmiu ścieżek przyrodniczych wyznaczonych na terenie gminy Bytów. W piątek oraz sobotę spacery rozpoczną się przy Punkcie Informacji Turystycznej nad jeziorem Wiejskim w Rekowie. Istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnego przejazdu z Bytowa do Rekowa i spowrotem. Wyjazd autokaru o godz. 10:30 z parkingu przy ul. Wolności.

Udział w wydarzeniach jest bezpłatny. Należy zapoznać się z regulaminem uczestnictwa. Informujemy, że obowiązują zapisy pod numerem telefonu 59 821 55 61 w godzinach pracy Urzędu Miejskiego w Bytowie.

W piątek, 10.07.2020 r. o godz. 11:00 uczestnicy spotkają się przy Punkcie Informacji Turystycznej w Rekowie i ruszą trasą „Wśród leśnych jezior i bagien”, by zobaczyć "Torfowiska z bliska z przewodnikiem Jarosławem Czarneckim".
Podczas ok. 9km wędrówki zobaczą:
1. Oczko wodne na torfowisku kotłowym o powierzchni ok. 14ha oraz głębokości 8m.
2. „Pływające wyspy” na jeziorze Leniwym
3. Jezioro lobeliowe Rekówek
Planowany powrót do Bytowa ok. godz. 15:00.

W sobotę, 11.07.2020 r. o godz. 11:00 uczestnicy spotkają się ponownie przy Punkcie Informacji Turystycznej w Rekowie i podążą trasą ścieżki „Atrakcje przyrodnicze okolic Rekowa”, by Zdobyć Siemierzycką z przewodnikiem Krzysztofem Połczyńskim. Tam też odbędzie się oficjalne otwarcie nowo wybudowanej wieży widokowej na największym wzniesieniu Pojezierza Bytowskiego.
Przebieg ok. 9km trasy:
1. Błękitne zwierciadło – jezioro lobeliowe Płoczyca
2. Opuszczona osada
3. Leśne archiwum – torfowiska kotłowe
4. Góra Siemierzycka
5. Rekowskie lasy
Planowany powrót do Bytowa ok. godz. 15:00.

Ostatniego dnia, w niedzielę, 12.07.2020 r. o godz. 11:00 uczestnicy spotkają się na pierwszym miejscu postojowym na lobeliowej ścieżce pieszo-rowerowej (ul. Różana). Stamtąd wyruszą Szlakiem lobeliowym z przewodnikiem Adamem Mohrem. Podczas ok. 9km wycieczki krajoznawczej będą podziwiać jeziora lobeliowe: Głęboczko, Stary Staw i Jeleń.

Każdego dnia przewidziano poczęstunek na trasie oraz konkursy.

Pliki do pobrania:

-

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież